Balíme do Norska. Startují II. zimní olympijské hry mládeže!

Zimní Olympijské hry mládeže 2016, Youth Olympic Games 2016 (YOG), jak zní mezinárodní název olympijských her pro sportovce ve věku od patnácti do osmnácti let, začínají 12. února v norském Lillehammeru. Česká výprava bude mít 43 sportovců.

  Olympijských her mládeže se od 12. do 21. února zúčastní přes 1100 sportovců z celého světa. „YOG je mimořádná událost, kterou Mezinárodní olympijský výbor bere velmi prestižně. Jedeme tam pro medaile a pěkné výsledky. Kromě sportovní stránky je ale velký důraz kladen i na vzdělávání sportovců a setkávání napříč národními týmy. Mladí olympionici na akci zůstávají, i když mají po závodech a absolvují různé workshopy a teambuildingové akce,“ vysvětluje šéf české výpravy Martin Doktor.

  Česká republika má zastoupení ve 12 sportovních odvětvích (biatlonu, alpském lyžování, krasobruslení, skikrosu, saních, severské kombinaci, rychlobruslení, ledním hokeji, běhu na lyžích, snowbaordingu, curling a skocích na lyžích).

  Do Lillehammeru odletí 13 chlapců a 30 dívek z 12 krajů ČR (chybí pouze zástupci Pardubického a Olomouckého kraje). Největší zastoupení má Liberecký (10 sportovců) a Jihočeský kraj (6 sportovců).

  Kompletní složení české výpravy najdete zde.

  Mediální pokrytí

  Český olympijský výbor zajišťuje ve spolupráci s mediálními partnery velké mediální pokrytí her. Například ČT Sport bude vysílat denně hodinové sestřihy z akce, reportáže a rozhovory s českými sportovci, akci se bude věnovat iDnes.cz i Český rozhlas.

  O akci budeme pravidelně informovat i na Facebooku, Twitteru a webu www.olympic.cz/YOG2016, Instagramu a Snapchatu @olympijskytym.

  Tiskový servis pro média z místa zajišťuje mluvčí ČOV Marek Brodský (Brodsky@olympic.cz, +420 602 342 370) a mluvčí mládežnických projektů Tomáš Houska (Houska@olympic.cz, +420 725 355 670). V případě potřeby informací, včetně telefonátů z místa a nahrávek rozhovorů se na ně neváhejte obrátit.

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

@olympijskytym

RT @Olympics: A very Happy Birthday to Rio 2016 medallist @Petra_Kvitova! #StrongerTogether @ITFTennis @olympijskytym t.co/wtt1

@olympijskytym

‍♂️ Hned čtyři čeští bikeři aktuálně figurují ve světové elitní desítce řebříčku Mezinárodní cyklistické unie. V pořadí států pak českým ženám i mužům náleží umístění v elitní světové pětce. t.co/2LUUBMop14

@olympijskytym

Nahlédněte do zákulisí nejlepších týmů či pronikněte do hlavy legendy, jakou je basketbalista Michael Jordan. t.co/VPb2eqIpP9