FOTOGALERIE: Přípravy finišují, sportovci i Lillehammer se těší na zahájení YOG

Lillehammer se změnil v jednu velkou olympijskou vesnici. Pět kruhů a logo II. Olympijských her mládeže YOG 2016 jsou všudypřítomné. Nejen v té skutečné olympijské vesnici, v níž se už usadila většina z 1100 přihlášených účastníků ze 70 zemí. Olympiáda je nepřehlédnutelná v celém městě, olympijskou výzdobu má dokonce i výloha obchodu místní Armády spásy.

V ulicích se finišuje s olympijskou výzdobou, dokončují se také dočasné stavby, které budou hostit doprovodný program. A překvapivě nejde o zvuky stavebních strojů, ale spíše o údery kladívek a vrčení brusek. Hlavním stavebním materiálem je totiž led a sníh, které se mění v různé objekty - od informačních cedulí přes sochy až po diskotéku v iglú s ledovým barem.

Čeští sportovci zabrali v olympijské vesnici první patro budovy S4. Návštěvník to pozná na první pohled, protože z oken visí české vlajky. Čtyři nové budovy, v nichž bydlí všechny výpravy, budou po YOG 2016 sloužit jako studentské koleje. Účastníky tak sice nečeká velký luxus, ale spíše ukázka norské praktičnosti – vše je čisté, útulné a hlavně funkční. V pokojích tak kromě čtyř lůžek najdete vše od kuchyňky a lednice až po vlastní sociální zařízení. A samozřejmě wifi síť.

Nejpopulárnějším místem pro sportovce je ovšem centrum v hale Haakon Hall, kde se hrálo finále hokejového turnaje na OH 1994. Dnes je tu místo ledu obří jídelna, a hlavně zábavní centrum, kde se dá celý den sportovat i dozvědět se od odborníků a bývalých olympioniků vše o sportu, zdraví, zlepšování fyzických i mentálních schopností.

Na další snímky se můžete podívat v naší FOTOGALERII.

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

@olympijskytym

RT @Olympics: A very Happy Birthday to Rio 2016 medallist @Petra_Kvitova! #StrongerTogether @ITFTennis @olympijskytym t.co/wtt1

@olympijskytym

‍♂️ Hned čtyři čeští bikeři aktuálně figurují ve světové elitní desítce řebříčku Mezinárodní cyklistické unie. V pořadí států pak českým ženám i mužům náleží umístění v elitní světové pětce. t.co/2LUUBMop14

@olympijskytym

Nahlédněte do zákulisí nejlepších týmů či pronikněte do hlavy legendy, jakou je basketbalista Michael Jordan. t.co/VPb2eqIpP9