České naděje na olympijském můstku v Lillehammeru

Na olympijském můstku v norském Lillehammeru nás budou reprezentovat tři naděje našeho klasického lyžování.

V kategorii chlapců ve skocích na lyžích se představí František Holík. Ten pochází z Mělníka, tedy z města bez skokanských můstků. Jeho touha po pohybu v letu s lyžemi na nohou ho přivedla do nejbližšího skokanského oddílu – do Lomnice na Popelkou, kde se v té době začínajícím sportovcům věnoval legendární trenér Jiřího Rašky, pan Zdeněk Remsa. Jako šestnáctiletý debutoval Holík vloni na Světovém poháru v Japonsku.

Mezi dívkami se v ledové stopě představí skokanka z oddílu JKL Desná, který se stal českou líhní této mladé olympijské disciplíny. Zdeňka Pešatová se v této sezóně posunula mezi absolutní českou špičku a je pravidelnou účastnicí seriálu světového poháru žen ve skocích na lyžích. Svoji stoupupající formu potvrdila minulý týden 21. místem v rakouském Hinzenbachu, jako druhá nejmladší účastnice.

V severské kombinaci se představí Ondřej Pažout, který pochází z našeho tradičního zimního střediska – z Harrachova. Od malička měl rád obě disciplíny: skok i běh a právě vzhledem k jeho vyrovnanosti v obou disciplínách se začíná prosazovat na špičku ve své kategorii. Mezi dospělými na kontinentálním poháru ve slovinské Planici obsadil minulý týden 21. příčku.

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

@olympijskytym

RT @Olympics: A very Happy Birthday to Rio 2016 medallist @Petra_Kvitova! #StrongerTogether @ITFTennis @olympijskytym t.co/wtt1

@olympijskytym

‍♂️ Hned čtyři čeští bikeři aktuálně figurují ve světové elitní desítce řebříčku Mezinárodní cyklistické unie. V pořadí států pak českým ženám i mužům náleží umístění v elitní světové pětce. t.co/2LUUBMop14

@olympijskytym

Nahlédněte do zákulisí nejlepších týmů či pronikněte do hlavy legendy, jakou je basketbalista Michael Jordan. t.co/VPb2eqIpP9