Rychlobruslařku Kerschbaummayr dělilo od medaile pět centimetrů

​Pět centimetrů – to je třeba délka lidského prstu. Nebo šířka mobilu. V každém případě v porovnání se vzdáleností 1500 metrů to není nic. Ale může to být i všechno. Alespoň pro českou rychlobruslařku Natálii Kerschbaummayr: těch pět centimetrů ji dnes dělilo od bronzové medaile. Zhruba tolik totiž – převedeno na vzdálenost – znamená na trati 1500 metrů 0,05 vteřiny, tedy čas, který česká reprezentantka ztratila na třetí Italku Bonazzaovou.

„Samozřejmě jsem naštvaná. Ambici na medaili jsem nikde nevykřikovala, ale měla jsem ji v sobě. Může za to slabší start, tam jsem ztratila. Kola jsem pak už jela rychle,“ vysvětlovala v cíli zklamaná závodnice.
Natálii se vybavila navlas stejná situace z nedávného Světového poháru juniorek, kde také skončila čtvrtá – o 0,04 vteřiny. Jak říkala už s úsměvem, doufá, že to není nějaké prokletí.
„Mrzí mě to, byl to můj sen přivézt alespoň tu bronzovou, ale aspoň je to motivace do další sezóny. Musím makat víc na rozběhu, aby se to zlepšilo."
První telefonát z cíle směřoval k jejímu vzoru – Martině Sáblíkové, s níž v sobotu jela na MS dospělých týmovou soutěž. „Martina mě uklidňovala, že ona také dojela v Turíně čtvrtá, že vítězství přijde.“
Dnešní závod v Olympic Amphitheatre v norském Hamaru tak smolně zakončil Natáliin velmi náročný víkend. V sobotu jela s Martinou Sáblíkovou a Nikolou Zdráhalovou týmy na MS v Rusku.
„Samozřejmě že to bylo velké, osmé místo na MS dospělých se mi v jednotlivcích jen tak nepovede. A navíc s Martinou, to je můj vzor,“ uvedla Kerschbaummayr, jejímž největším snem je dostat se na „velkou“ olympiádu.
V neděli v pět ráno vstávala, dvě hodiny jela do Moskvy, pak přes Frankfurt do Osla a nakonec hodinu vlakem do Hamaru, kam dorazila až po čtvrté odpoledne.
„Unavená se necítím, opravdu to všechno způsobil ten pomalý rozjezd,“ přiznala rychlobruslařka, jejíž oblíbené tratě jsou ale stejně jako u Sáblíkové ty delší, konkrétně ta tříkilometrová.

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

@olympijskytym

@AlenaBilk Ejhle! To teda bylo Super G!‍♂️ Děkujeme za pozornost.

@olympijskytym

Opět neuvěřitelná ESTER má BRONZ z kombinace! V závodě SP zvládla jak sjezd tak ve 2. kole i slalom a letos zaznamenala už třetí umístění na stupních vítězů! #czechteam t.co/xjtwQwbsDg

@olympijskytym

Parádní výkon obou českých tenistek ve finále deblu v Dubaji! @BaraStrycova a Sie Šu-wej nakonec po téměř dvou hodinách zdolaly pár @B_Krejcikova/Čeng Saj-saj 10:5 ve třetím setu t.co/11aUsGLAW3

@olympijskytym

Skvěle, holky! Štafeta biatlonistek bere po dramatickém závodě na mistrovství světa super čtvrté místo @CzechBiathlon t.co/H5bzuH7RMy

@olympijskytym

Další výkon! @LedeckaEster skončila ve sjezdu ve Švýcarsku kousek od medaile na pátém místě. Tleskáme! t.co/ndLSi6uEyn