Češky na Švédky nestačily a na olympiádě poprvé prohrály

Reprezentace žen utržila první prohru na olympijském turnaji. Ve třetím zápase základní skupiny na hrách v Lillehammeru nestačila na silný výběr Švédek a podlehla mu 0:2. Poslední představení základní skupiny čeká svěřenkyně trenéra Rudolfa Vally ve čtvrtek proti Švýcarkám.

Tým v červenobílé kombinaci dresů byl v první dvacetiminutovce aktivnější, ovšem ani jednu z pěti střel nedokázal přetavit v gól. Nepomohla tomu ani přesilová hra. „Náš problém je, že máme spoustu šancí, ale nedokážeme dát gól. Trefujeme první hráče,“ litovala útočnice Karolína Hornická.

Ve druhém dějství měly naopak více ze hry Švédky, které se čím dál více tlačily do branky a v pětadvacáté minutě otevřela vývoj utkání Lina Ljungblomová. Ta protlačila puk za záda Juřicové z bezprostřední blízkosti.

Seveřanky byly i nadále lepším týmem. Zvýšit mohla z úniku Lundinová a nebezpečná byla i švédská přesilovka, ale české obránkyně si tentokrát se všemi střelami věděly rady. „Byl to kvalitní zápas. Šance byly na obou stranách,“ dodává Hornická.

Češky ale zbraně nesložily a snažily se o vyrovnání. Ve dvaatřicáté minutě se do brejku dostala Lorencová, ale při střele jí puk sjel z hole a do branky nedoplachtil. Na druhé straně dorážela před Juřicovou Lundinová, ale nakonec minula.

Tři minuty před sirénou si vzal trenér Rudolf Valla oddechový čas a později to zkusily Češky i bez gólmana. Z toho ale těžil již jen soupeř. Josefin Bouvengová se trefila ze středního pásma do prázdné branky a definitivně tak pečetila výhru svých barev.

„Není důvod věšet hlavy. Švédky byly kvalitním soupeřem. Dobře jsme vstoupili do zápasu, měli jsme několik šancí v přesilovce, ale neproměnili jsme je,“ hodnotil utkání David Moravec. „Zlomilo se to ve druhé třetině, kdy jsme hráli nezodpovědně a propadali jsme ve středním i v útočném pásmu.“

Ve čtvrtek od 10:00 se český výběr střetne se Švýcarskem. „Máme tu super tým. Jsou tu ty nejlepší hráčky, které může Česká republika nabídnout. Řekneme si, co bylo špatně a s čistou hlavou půjdeme do dalšího utkání,“ dodala Hornická.

Lukáš Caha, hokej.cz

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

@olympijskytym

@AlenaBilk Ejhle! To teda bylo Super G!‍♂️ Děkujeme za pozornost.

@olympijskytym

Opět neuvěřitelná ESTER má BRONZ z kombinace! V závodě SP zvládla jak sjezd tak ve 2. kole i slalom a letos zaznamenala už třetí umístění na stupních vítězů! #czechteam t.co/xjtwQwbsDg

@olympijskytym

Parádní výkon obou českých tenistek ve finále deblu v Dubaji! @BaraStrycova a Sie Šu-wej nakonec po téměř dvou hodinách zdolaly pár @B_Krejcikova/Čeng Saj-saj 10:5 ve třetím setu t.co/11aUsGLAW3

@olympijskytym

Skvěle, holky! Štafeta biatlonistek bere po dramatickém závodě na mistrovství světa super čtvrté místo @CzechBiathlon t.co/H5bzuH7RMy

@olympijskytym

Další výkon! @LedeckaEster skončila ve sjezdu ve Švýcarsku kousek od medaile na pátém místě. Tleskáme! t.co/ndLSi6uEyn