VIDEO: Běh i biatlon na jedné lodi. Jsme jeden tým!

Na Olympijských hrách mládeže v norském Lillehammeru se musí všechny sporty popasovat s menším podpůrným týmem než jsou běžně zvyklí. Jak tento problém vyřešili běžci a biatlonisti? Podívejte se na video.

Organizátoři Youth Olympic Games mají přísné kvóty na počet trenérů a servisních doprovodů. „Někdy je to až přes čáru, ale musíme si poradit. Týmům se snaží pomáhat vedení výpravy, máme svého doktora a fyzioterapeuta a když je potřeba, všichni dělají všechno a pomáhají si napříč sporty,“ vysvětluje šéf české výpravy Martin Doktor.

Běžecké lyžování má na hrách dva sportovce, biatlonisté čtyři a každý z těcho sportů dva trenéry, kteří zároveň dělají i servis. „Mažeme dohromady ještě se sdruženáři, kteří tu mají jednoho závodníka. Při závodech jsem u trati s vysílačkami. Jsme Češi, jeden tým. Funguje nám to skvěle. Může se to zdát jako samozřejmost, ale vidíme na vlastní oči, že u některých jiných týmů to často neplatí,“ říká vedoucí týmu běžeckého lyžování Jan Baranyk.

Podobně jsou na tom i třeba snowboardcrossaři a skikrosaři, kteří zvládli závodní den ve třech lidech a pomáhal jim ještě snowboardista z U-rampy Daniel Kašpar, který měl již po závodech.

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

@olympijskytym

Olympijský oheň, který byl letos na jaře zapálen pro hry v Tokiu, ještě před oficiální štafetou s pochodní absolvuje turné po Japonsku. Od 7. listopadu bude postupně vystaven v 73 městech a obcích, kudy trasa štafety nepovede. Více se dozvíte ZDE t.co/IHM4BCxQBy t.co/reADLTNcYF

@olympijskytym

️ "Ve chvíli, kdy si stoupnete na prkno, jste jen vy a skate. Vypínám si i telefon, aby mě to nevrátilo zpátky do reality." @MaximHabanec nechce, aby ho během jízdy něco rozhodilo. t.co/FeXF561WcD

@olympijskytym

Cvičte s trojskokankou Šárkou Kašpárkovou. Bronzová olympijská medailistka vám ukáže, jak správně provádět sedy lehy. Za 2 minuty jich zvládla 78. Překonáte ji? t.co/nkqdasWFui t.co/OHSOMgDucs