VIDEO: Běh i biatlon na jedné lodi. Jsme jeden tým!

Na Olympijských hrách mládeže v norském Lillehammeru se musí všechny sporty popasovat s menším podpůrným týmem než jsou běžně zvyklí. Jak tento problém vyřešili běžci a biatlonisti? Podívejte se na video.

Organizátoři Youth Olympic Games mají přísné kvóty na počet trenérů a servisních doprovodů. „Někdy je to až přes čáru, ale musíme si poradit. Týmům se snaží pomáhat vedení výpravy, máme svého doktora a fyzioterapeuta a když je potřeba, všichni dělají všechno a pomáhají si napříč sporty,“ vysvětluje šéf české výpravy Martin Doktor.

Běžecké lyžování má na hrách dva sportovce, biatlonisté čtyři a každý z těcho sportů dva trenéry, kteří zároveň dělají i servis. „Mažeme dohromady ještě se sdruženáři, kteří tu mají jednoho závodníka. Při závodech jsem u trati s vysílačkami. Jsme Češi, jeden tým. Funguje nám to skvěle. Může se to zdát jako samozřejmost, ale vidíme na vlastní oči, že u některých jiných týmů to často neplatí,“ říká vedoucí týmu běžeckého lyžování Jan Baranyk.

Podobně jsou na tom i třeba snowboardcrossaři a skikrosaři, kteří zvládli závodní den ve třech lidech a pomáhal jim ještě snowboardista z U-rampy Daniel Kašpar, který měl již po závodech.

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

@olympijskytym

Olympijský kvíz: Víte, na kterých zimních olympijských hrách vyhrál alpský lyžař Franz Klammer po strhujícím výkonu zlatou medaili? ⛷️

@olympijskytym

Že už jste doma vyzkoušeli všechno? Zkuste cvičit zvířata od naší elitní běžkyně Marcely Joglové! Označte přátele, které to bude bavit. ⤵️ #detisizaslouzipohyb a rodiče taky!" t.co/BcB5b7Q28U