Nový Bank? Sjezdař Zabystřan zase v elitní desítce

Noc a den, to dnes na olympijské sjezdovce v Hafjellu zažil Jan Zabystřan při závodě obřího slalomu. Zatímco první kolo své oblíbené disciplíny pokazil, v druhém exceloval a posunul se o deset míst na 8. příčku.

„Vůbec nevím, co se v prvním kole stalo. Na mezičase jsem byl devátý a pak na posledních třista metrech jsem nabral další dvě a půl vteřiny ztráty. Ten konec slalomu byl zledovatělý, vůbec mi to nesedlo,“ litoval český sjezdař, který v prvním kole za vedoucím Američanem Radamusem ztrácel propastných 3,39 vteřiny a skončil 18.

Do druhého kola ovšem vyjel úplně jiný lyžař a už od mezičasu bylo jasné, že se vrací do zdánlivě ztraceného závodu. Nakonec zajel 7. nejlepší čas druhého kola a začala jeho cesta nahoru pořadím. Ta se nakonec zastavila na osmé pozici.

„Už jsem se nestresoval, věděl jsem, že horší už to nebude,“ dodal v cíli Zabystřan. "A pak že to nejde!" křičel na něj v tu chvíli trenér Filip Marek, který ještě dlouho poté kroutil hlavou.

Na Zimních Olympijských hrách mládeže YOG 2016 v Lillehammeru má tak Zabystřan zatím bilanci 12. místo v Super-G, 6. v kombinaci a 8. v obřím slalomu. A to vše v největší světové konkurenci v této věkové kategorii. „Zaby“ s výsledky ale úplně spokojený není: „Měl bych být pokaždé o dvě tři místa výše. Vždycky udělám nějakou chybu. Snad to vyjde v pátečním slalomu.“

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

@olympijskytym

Olympijský oheň, který byl letos na jaře zapálen pro hry v Tokiu, ještě před oficiální štafetou s pochodní absolvuje turné po Japonsku. Od 7. listopadu bude postupně vystaven v 73 městech a obcích, kudy trasa štafety nepovede. Více se dozvíte ZDE t.co/IHM4BCxQBy t.co/reADLTNcYF

@olympijskytym

️ "Ve chvíli, kdy si stoupnete na prkno, jste jen vy a skate. Vypínám si i telefon, aby mě to nevrátilo zpátky do reality." @MaximHabanec nechce, aby ho během jízdy něco rozhodilo. t.co/FeXF561WcD

@olympijskytym

Cvičte s trojskokankou Šárkou Kašpárkovou. Bronzová olympijská medailistka vám ukáže, jak správně provádět sedy lehy. Za 2 minuty jich zvládla 78. Překonáte ji? t.co/nkqdasWFui t.co/OHSOMgDucs