Češky jdou do semifinále z druhého místa, znovu je čeká Švýcarsko

Český výběr hokejistek do 16 let zakončil základní skupinu olympijského turnaje v Lillehammeru výhrou 2:1 nad dosud neporaženými Švýcarkami. Do dalších bojů tak postupuje z druhého místa. V semifinále, které je na programu v pátek, se střetne opět se Švýcarskem.

Svěřenkyně trenéra Rudolfa Vally vkročily do utkání s velkým odhodláním. Ač vyslaly na brankářku Forrerovou několik nebezpečných střel, puk za její záda pronikl až ve třinácté minutě. Ve vlastním oslabení ujela švýcarské obraně Natálie Mlýnková a po kličce zasunula do poloprázdné klece.

Netrvalo to však dlouho a soupeř ještě před sirénou odpověděl. Bod do svých statistik si po dorážce připsala Rahel Enzlerová.

Ve druhém dějství se hra uklidnila a hráčky se dostávaly do šancí jen sporadicky. Tu největší na české straně spálila Erbenová, když vyslala dělovku od modré čáry. Na druhé straně vychytala gólmanka Bláhová nebezpečnou Ryhnerovou.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky se osamostatnila Bertaová, ale ta nakonec z mezikruží napálila puk přímo do Bláhové. Ve čtyřiatřicáté minutě vyústil tlak českého týmu ve vedoucí branku. Postarala se o ni Barbora Machalová.

„Byly jsme celou dobu lepší. Přestřílely jsme je, ale nějak to tam nepadalo. Tahaly jsme se s nimi až do konce,“ hodnotila utkání střelkyně druhé české branky.

Vyrovnat mohla vzápětí Schlegelová, ale Bláhová její pokus výborným zákrokem vychytala. Švýcarky to v závěru ještě zkusily v šesti, avšak Češky jim již nedaly prostor k vyrovnání a připisují si tak cennou výhru. „Hrálo se nám lépe než proti Švédkám, ale byl to podobný soupeř,“ dodala Machalová.

V pátek od 14:00 hodin je čeká semifinálová odveta. „Myslím, že není ani tak špatné, že jsme s těmi Švédkami prohrály, protože Švýcarsko bude pro nás lepší soupeře v tom semifinále než Slovensko,“ myslí si Machalová.

Lukáš Caha, hokej.cz

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

@olympijskytym

Sběratelé, zbystřete! Vyšla kniha Memorabilie Českého olympijského výboru 1994-2019. V unikátní publikaci najdete i 14 olympijských vlajek ČOV, 29 medailí ČOV nebo 88 olympijských odznaků. t.co/7fiacdEzvu t.co/FljBZ6MYPk

@olympijskytym

️ „Jestli chcete něco vyhrát, běžte 100 metrů. Jestli chcete něco zažít, běžte maraton.“ Emil Zátopek vyhrál na olympijských hrách maraton, přestože závod na 42,195 kilometru běžel poprvé v životě. A ještě všechny soupeře nechal daleko za sebou. ➡️ t.co/GF4IxKRVBR t.co/2TG4eaA3rR