Češky jsou ve finále! O olympijské zlato si zahrají se Švédkami

Česká republika bude mít zastoupení ve finále hokejového turnaje na Olympijských hrách mládeže v Lillehammeru! Ženský národní tým do šestnácti let sehrál se Švýcarskem dramatické semifinále, které musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich mířily do černého jen Magdalena Erbenová s Natálií Mlýnkovou a Češky si v neděli zahrají se Švédkami o zlaté medaile.

Češkám s Kristýnou Bláhovou v bráně chyběly hned tři nemocné hokejistky, semifinálový zápas tak odehrály pouze ve dvanácti hráčkách do pole. Přesto do něj vkročily s velkým odhodláním a touhou po vítězství. Na začátku ubránily dvě oslabení a v páté minutě otevřely gólový účet. Karolína Hornická si sjela od modré blíže k brance a střelou švihem poslala puk za záda Maurerové.

Tým v bílých dresech na ledě dominoval. V první třetině nepustil soupeře k žádné střele, ale ani Češky se již nedokázaly prosadit. A to ani ve druhé periodě. Do velké šance se dostala Mlýnková, avšak její tvrdou trefu nakonec švýcarská brankářka lapila.

„Zase nás potrápila střelba. Čekaly jsme na šance a nakonec se to vyplatilo, takže jsme spokojeny,“ prozradila Laura Lerchová. „Byl to těžký zápas. Po té první třetině nám už docházely síly.“

V devětadvacáté minutě bylo vyrovnáno. Tlak před Bláhovou během přesilové hry vyústil v branku Rahel Enzlerové. Mohlo být ještě hůře, neboť i zbytek třetiny dohrávaly Češky ve čtyřech, ale soupeř už recept na českou brankářku nenašel.

Třetí patnáctiminutovku odstartovala šance dua Ryhnerová – Enzlerová, avšak Bláhová se vytáhla parádním zákrokem a změnu stavu nedovolila. Úspěšnější však nebyl ani český výběr. Neuspěly Kotounová, Erbenová ani Jandušíková a zápas tak dospěl do samostatných nájezdů.

V nich nedaly svěřenkyně Rudolfa Vally Švýcarkám šanci. Své nájezdy proměnily Magdalena Erbenová i Natálie Mlýnková. Bláhová za svá záda naopak nepropustila jediný kotouč a český ženský hokej tak slaví na své první olympiádě historický postup do finále!

„Byl to zápas hodně náročný na psychiku a na nervy. Věděli jsme, o co hrajeme, ale bylo to neustále vyrovnané,“ hodnotil utkání trenér Valla. „Na konci jsme už neměli sílu. Máme tři hráčky nemocné. O to je ale ta euforie z toho postupu větší.“

Finálové utkání odehrají Češky se Švédskem v neděli od 11:00 hodin. Oba týmy se střetly již v základní skupině a český tým prohrál 0:2. „Budeme hrát aktivní hokej a forčekovat. To je jediná zbraň na ně. Jsou silné a my je musíme ubruslit,“ prozrazuje techniku na úspěch Valla.

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

pic04

olympijskytym

Ocenění pro Ester Ledeckou Podívejte se, jak jsme jí předali cenu za nejhodnotnější sportovní výkon roku 2018 facebook.com…

pic04

olympijskytym

Spousta sportovců, kopec srandy a korunování vítězky Podívejte se, jak jsme Ester Ledecké předali cenu Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského facebook.com…