Česká výprava veze z YOG 2016 v Lillehammeru pět medailí

Česká výprava získala poslední den II. Zimních olympijských her mládeže YOG 2016 další stříbrnou medaili za druhé místo dívčího hokejového týmu. Celkem tak z Lillehammeru veze tři stříbra a dva bronzy. Hry skočily slavnostním ceremoniálem v neděli večer.

„Považuji naši účast za velmi úspěšnou. Vybojovali jsme nejen medaile, ale i několik velmi dobrých umístění v největší světové konkurenci mezi vrstevníky,“ uvedl šéf české výpravy Martin Doktor.

Nejúspěšnějšími českými sportovci se stal krasobruslařský pár Anna Dušková a Martin Bidař. Ti získali stříbro nejen v soutěži sportovních dvojic, ale následně i v netradiční soutěži mezinárodních týmů. Bronz vybojovali skikrosařka Klára Kašparová a sdruženář Ondřej Pažout.

Zvláštní kapitolou je vystoupení týmu hokejistek do šestnácti let, který podlehl až ve finále favoritkám ze Švédska. Pro český ženský hokej to znamená velmi úspěšnou premiéru pod pěti kruhy.

„Je to důležitý výsledek pro celý český ženský hokej. Známka toho, že se posouváme do absolutní světové špičky. Švédsko je o krok dál než my, ale o to větší je to pro holky motivace do další práce. Viděly na vlastní oči, jak hrají ty nejlepší v jejich věkové kategorii. A pro ženský hokej to snad byla dobrá propagace, prý se o nás doma hodně mluvilo,“ hodnotil turnaj generální manažer týmu David Moravec, sám olympijský vítěz z Nagana. Ženskou reprezentaci čeká boj v elitní skupině a pak kvalifikace na olympijské hry. „Musíme jít krok za krokem. Tohle je jeden z nich,“ dodal.

K dobrým výsledkům vedení výpravy počítá například čtvrté místo rychlobruslařky Natálie Kerchbaummayr, která na trati 1500 metrů chybělo k bronzu pouhých pět setin vteřiny.

„Nesmíme zapomenout třeba na 7. místo Barbory Havlíčkové v běhu na lyžích nebo výkony sjezdaře Jana Zabystřana, který byl šestý v kombinaci a osmý v obřím slalomu,“ dodal Martin Doktor.

Fotogalerii z YOG 2016 s můžete prohlédnout zde.

První Zimní Olympijské hry proběhly v roku 2012 v Innsbrucku a Česko z nich přivezlo dvě medaile. Příští Olympijské hry mládeže YOG se uskuteční v létě 2018 v Buenos Aires a v zimě 2020 v Lausanne.

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

@olympijskytym

️ Dnes je to 130 let od narození legendárního rozhlasového komentátora Josefa Laufera. Letos to bude i 95 let od odvysílání první sportovní rozhlasové reportáže v Evropě. Fotbalový zápas mezi Slavií a Hungarií Budapešť komentoval právě Josef Laufer. t.co/n6yMYx6y2c

@olympijskytym

Další skvělý úspěch plážových volejbalistů Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera na prestižním turnaji. Po zlatu z Kataru tentokrát vybojovali bronz v Mexiku! Účast na olympijských hrách v Tokiu mají nadosah! t.co/nStZcY5so8

@olympijskytym

S tělem se dají dělat neskutečné věci! Cyklista Pavel Kelemen změnil disciplínu a za 9 měsíců se radikálně proměnila jeho tělesná schránka. Nevěříte? Přesvědčte se! t.co/FYQVCR6fhV

@olympijskytym

OLYMPIJSKÝ ROK Lukáše Krpálka poslouchejte nabitých 20 minut ze života našeho zlatého judisty. t.co/sr1CIhzRxR „Co dělá Krpálka, Krplálkem?“ ▶ Japonsko ▶ truhlařina ▶ kdy sází papriky, rajčata a okurky? @iROZHLAScz @czechjudo t.co/e5VPsS54nb

@olympijskytym

Další olympionici se představí v taneční soutěži @CzechTV StarDance. Kdo to letos na parketu ze sportovců rozbalí? Tenistka @AndreaHlavackov a ⛸️ krasobruslař Tomáš Verner! t.co/TGjUFaAVFK