Ovace pro stříbrné olympioničky. Hokejistky byly oceněny před vyprodaným stadionem ve Znojmě

Hokejový svaz ocenil české reprezentantky do 16 let, které na Olympijských hrách mládeže v Lillehammeru vybojovaly historické stříbro. Ceremoniál se uskutečnil před vyprodaným stadionem ve Znojmě o první přestávce utkání Euro Hockey Tour mezi Českem a Švédskem.

Hokejistky už po příjezdu z her absolvovaly setkání s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou a řadu z nich vyznamenaly za úspěch mateřské kluby. Ve Znojmě dostaly květinu a stříbrné plakety, které jim budou senzační výsledek připomínat.

Lillehammer znamenal pro český ženský hokej vůbec první účast pod pěti kruhy. Češky sahaly i po zlatu, avšak ve finále podlehly Švédkám těsně 1:3.

Foto: Aleš Krecl / ČSLH

video / foto dne

pic02

Flash news

České hokejistky získaly stříbrné medaile

Hokejistky získaly v posledním dnu olympijských her pro českou výpravu stříbrné medaile. Ve finále nestačily na Švédky poměrem 1:3. Jedinou trefu našeho celku obstarala Laura Lerchová.

Češi mají druhou stříbrnou medaili

Čeští krasobruslaři Martin Bidař a Anna Dušková společně se závodníky z Francouzska, jedním z Ukrajiny a krasobruslařkou z Lotyšska vybojovali v disciplíně smíšených NOC týmů - dvojic stříbrnou medaili.

Social hub

pic04

olympijskytym

Jooo! Rychlobruslařka Martina Sáblíková je zpátky na bedně! Zdraví se umoudřuje, a tak si na SP v Heerenveenu vyskočila na bronzový stupínek...bravo, Martino! #worldcup #3000m facebook.com…

@olympijskytym

Biatlonistům odstartovala nová sezóna.⚫⚫⚫⚫⚪ Už znáte všechny novinky v českém týmu? A jaký dominantní prvek nově zdobí malorážku Michala Krčmáře?Nejen tyto odpovědi najdete v dalším vydání OH magazínu. Tak si pusťte↪t.co/P8FZuQUJww↩ Český biatlon/Petr Slavík t.co/FOCox9vTXN